Zastosowane materiały

Docieplenie pianką poliuretanową poddasza domu:

Zalety pianki PUR:
Dzięki ponad 100 krotnemu rozrostowi, izolacja natryskowa wypełnia każdą lukę i zakamarek, zapewniając 100% szczelności, brak mostków termicznych i maksymalną efektywność izolacji,
co jest trudne do osiągnięcia przez tradycyjne wypełnienie przy zastosowaniu wełny mineralnej.

Porównując:

Pianka PUR otwartokomórkowa:
Współczynnik przewodnictwa ciepła w [W/mk] wynosi 0,034 – 0,040.

Wełna izolacyjna:
Współczynnik przewodzenia ciepła 0,024 – 0,0398 w zależności od rodzaju wełny.
Największym zagrożeniem dla wełny jako izolacji poddasza, jest wilgoć. Po nasyceniu wodą, wełna obniża swe właściwości izolacyjne.


Styropian Grafit: właściwości i zastosowanie.

Podstawowym celem staje się uzyskanie materiału o jak najlepszych właściwościach izolacyjnych takich jak najmniejszej wartości współczynnika przewodzenia ciepła. Takie rozwiązanie daje nam styropian grafitowy.

Grafitowy kolor płyt styropianowych wpływa na lepsze właściwości izolacyjne wyrobu, poprzez dodatkową absorpcję promieniowania cieplnego.
Bez względu na dodatek grafitu, płyty styropianowe badane są zgodnie z normą wyrobu PN-EN 13163.

Podstawową cechą, która wyróżnia styropian grafitowy są lepsze właściwości izolacyjne tj. niższa wartość współczynnika przewodzenia ciepła niż uzyskiwana dla styropianu białego wynosząca odpowiednio do około 0,031 do 0,033 w /(m.k) i do około 0,038 do 0,045 w/ (m.k) dla styropianów stosowanych np. do docieplenia fasad.


Zdrowe i naturalne pustaki Porotherm:

Pustaki ceramiczne Porotherm produkowane są z gliny. Materiał ten stosowany jest w budownictwie od wieków, a liczne ceglane zabytki najlepiej świadczą o jego trwałości.

Glina to naturalny surowiec wydobywany z głębokich pokładów ziemi, co sprawia że ściany Porotherm są nie tylko w pełni bezpieczne dla zdrowia mieszkańców, użytkowników budynków, ale mają pozytywny wpływ na mikroklimat panujący w jego wnętrzu.

Materiały ceramiczne mają dużą stateczność cieplną, akumulują ciepło i powoli oddają je otoczeniu, dzięki temu w naturalny sposób pomagają utrzymać optymalną temperaturę zarówno zimą jak i latem.
__________________________________________________

W budynkach zastosowano system DRYFIX:

Jest to rzadkie zastosowanie innowacyjnej technologii murowania, w efekcie ta przełomowa, choć już nie tak nowa technologia to suma korzyści.
Innowacją w technologii DRYFIX jest przede wszystkim sama zaprawa, czyli zupełnie pozbawiona wody gotowa mieszanka na bazie poliuretanu.
Grubość spoiny – warstwa zaprawy ma w tej technologii zaledwie około 1 mm grubości. Im mniej mokrej zaprawy w murze tym ściana jest bardziej ceramiczna, a więc cieplejsza.
Porotherm wypalany w temperaturze ponad 9000C jest całkowicie pozbawiony wody w przeciwieństwie do innych materiałów budowlanych.